top of page

משתתפים כותבים.

תודה על כל השיעורים היפים של הסופ"ש הזה, יש בתודעה שלי עכשיו סעיף חדש בזכותו, קשב רחב, טבעי, שהוא חוויה רכה ועוטפת, שלא צריך להסתתר מפניו, שאפשר להתרווח לתוכו, לנוע בתוך שלווה.

הלימוד על הקשבה לציפורים היה העמקה לתוך מרחב מוכר של מדיטציה, וכל הטבע מתעורר לתוך זה והלב רוקד לתוך זה. צריך עוד כמה ימים בכדי לעבדאת החוויה, לאסוף אותה לכדי נתונים, במנים עשויים אבל במין רגע של ריצה חשוב היה לי להשתדל לומר לך כמה יפה היה בישבילי הדבר שאתה נותן, כמה מצחיק  הוא פגש אותי ואיך שמחתי לקראתו.

.תודה מאוד על זה

(מיכל, משתתפת בסדנת סופ"ש)

לימוד שפת הציפורים עם אורי היה חוויתי ומהנה עם רגעי שיא שלא אשכח. מעבר לחוויה, הלימוד שינה לי את ההסתכלות על העולם, פתח לי מימד נוסף בקשר שלי עם העולם, החזיר אותי לידע קדום שהיה בי רדום.

 הציפורים נימצאות בכל מקום ומלבד שציוצן נעים גם יש לו משמעות אמיתית שנוגעת לי וזה זמין ונעים לתרגל הקשבה להן, הלימוד והתרגול  מפתחים לי את העירנות החושית בכל רגע, מגבירים בי את תחושת ......הנוכחות, האחדות והשלווה

מדהים שאת שפת הציפורים כולנו שומעים כל הזמן ולא מודעים לכך

(שרון, קורס 2015)

כאשר אורי פתח את קורס שפת הציפורים החלטתי להירשם, לא בגלל שרציתי להכיר את הציפורים, אלא בגלל אורי! אורי הוא מסוג האנשים שכל מה שהוא ילמד אשמח ללמוד, אפילו רק להיות בנוכחותו זו זכות!ובכל זאת, כאשר הגעתי לקורס הבנתי לראשונה ששפת הציפורים זה שם צנוע בהשוואה למה שמסתתר תחתיו..

הבנתי שהציפורים אומרות בקול את השפה של כלל הבריאה! ככל שאני קשוב יותר לציפורים אני מחדד את יכולת הקשב לעצמי, לאדם ולעולם... 

אורי לא אמר את זה- הוא נתן לי להבין את זה לבד, אחרי שלהפתעתי הוא הצליח לגרום לי לקום לפני הזריחה ולהקשיב לציפורים כל יום במשך שעה- גם בחורף, תוך ניהול יומן מעקב. הסקרנות שלי נפתחה וראיתי איך היא גולשת גם לחניכים שלי (ילדים) שהחלו לקום בבוקר להקשיב, לאסוף נוצות, לעקוב אחר דפוסים של ציפורים...

יום אחד ישבנו ביער (אני וחניכים) לשמיעת הציפורים הבנו שנכנס עכשיו חתול ליער... התגנבנו לשם וגילינו שצדקנו..  היום אני רואה באור אחר את הציפורים, מחובר אליהם כמו ההבדל בין עגבנייה שגידלתי לעגבנייה שקניתי. 

אני מידי יום לומד וקשוב, וממשיך לקבל תמיכה מאורי בעת הצורך...

קחו בחשבון: הקורס משנה חיים!  חשוב לבוא עם נכונות ללמידה ותצפיות בבית! תהינו!

(עדו קרן, משתתף קורס 2015)

הלימוד העיוני והחוויתי אפשר לי לדעת ולראות את הציפורים בעין אחרת ובשמיעה אחרת. היה מצחיק, מעמיק, עמוק, רך ומפרה מאוד

(ליאור, קורס 2015)

הורים מסורים-ישבתי במרפסת ביתי ונהניתי משקט הבוקר המאוחר. ידעתי כבר שבסביבה הקרובה יש זוג צופיות והנחתי שהן מקננות בגלל שראיתי זכר ונקבה בסמיכות גדולה ובשל העונה (סוף האביב). למרות זאת לא גיליתי היכן הן מקננות. לפתע שמעתי רעש אדיר מהעץ שנמצא מרחק של שניים וחצי מטר מדלת ביתי. היה נשמע כאילו כל ציפורי השיר בסביבה (בולבול, שחרור וצופיות) נתקלו לפחות ברוצח חמוש לבוש ברדס שרץ לעברן בצעקות. הלכתי לבדוק מה העניין (שבעבר ככל הנראה היה עובר לי מתחת לראדר!) ולפליאתי ראיתי עורבני חמסן יושב על קן הצופיות ומנקר אותו! זוג הציפיות ישב על ענף מעל וקרא בכל הכוח בנסיון לגרש אותו, אך ללא הועיל. כעסתי עליו נורא וגירשתי אותו משם. הוא עף לראש העץ והציפורים המשיכו לצעוק בכל הכוח. אחרי שהסתלק לאט לאט נרגעו. לצערי הצופיות נטשו את הקן, אך כנראה שזה חלק מהחיים.

.לשמחתי הייתי מספיק פתוח כדי לראות את הדרמות שמתרחשות לנו כל הזמן מתחת לאף.

(אדר, קורס 2015)

תרגול שפת הציפורים חשף בפני את ידיעת האחר באופן נוכח ומודע, ובכך חיזק בי את תחושת האחדות או בשפה אחרת "הרוח המפעמת בכל הדברים כולם"

תרם לי רבות בעבודתי עם נוער וילדים. (מורג בן סימון, קורס 2015) 

:) 

היה נעים, הגעתי בלי ידע בכלל על עולם הציפורים ומרגישה שהתקרבתי אליו, למדתי ונזכרתי דרך דרכי ההדרכה שלך בחיבור לטבע. אין ספק שהסקרנות וההתעניינות שלך מעוררת השראה, והידע הרב.

(תמר, משתתפת סדנה בחצבה)

התחושה שהותיר בי השיטוט ברחבי האגמון הייתה מופלאה.קירבת לב לציפורים, התבוננות קשובה להתנהגותן, עיקוב אחר דגמי התעופה שלהן, התחברות אל האיכויות האנרגטיות שלהן.מי ומה הן, כמה עדינות יש בהן, כמה יצר טריפה, כמה מסוכנות הן לעכבר, ללטאה, איזו מידה של רוך וקלילות יש בהן, איזו מידה של כבדות.האם הן זהירות או שאננות במפגש עם בני אדם?מהי ההתכוונות שלהן? האם הן ערות, נשמרות לנפשן, זקופות על עמדן, רועות בשלווה? האם הן רואות?בוודאי שהן רואות. ואנחנו לומדים להסיר אט אט את מסכי העיניים שלנו ולראות את הדבר בשלמותו.איזה יופי! איזה מזל שהתעקשתי לבוא!  

(רננה, קורס 2016)

תודה. אתה מורה משובח. אחת התכונות שמאפשרות לי ללמוד ממך היא הענוה. אתה נושא איתך את הידע והנסיון בצניעות מרשימה, ונעים להיות בחברתך. אתה סבלני, מאמין בתהליכים ארוכי טווח וסובלני כלפי דרכים נוספות אחרות.

הסקרנות שלך מדבקת, האהבה שלך לכל הדברים והדבקות באמונה שלך לאורך השנים הופכים אותך למורה מוכשר.

Please reload

bottom of page