IMG_9828.JPG

התבודדות 6-12 בפברואר

שלום עליכם
אני (אורי) בוחר לצאת השנה לדרך חדשה ולהציע להנחות משהו שאני מאוד אוהב לעשות עם עצמי - התבודדות במדבר.

*- שימו לב היה טעות בתאריכי ההתבודדות, התאריך הנכון הוא 6-12 בפברואר (התיקון קרה ב24.10.21)

 

זמן לבד במדבר הוא זמן שמאפשר חיבור ברמה הכי עמוקה ונקייה שאני פגשתי עד כה.


השקט והמרחב של המדבר מייצרים תנאים למקומות העדינים והחבויים ביותר שבתוכנו לעלות אל פני השטח, הוא מאפשר מפגש עם כוחות שזמינים לנו אבל לא תמיד אנחנו יודעים להקשיב להם או להעזר בהם.

 

תופעה מרתקת עבורי היא היחס של בעלי החיים אלי כשאני נמצא משך פרקי זמן ממושכים לבדי. משהו בגודל של הבועה שלי הולך ומצטמצם, לפעמים למימדים זעירים ממש, והמצב הזה מאפשר מפגשים יותר ויותר אינטימיים עם תושבי המדבר המעופפים, הזוחלים, הצומחים, ההולכים על ארבע  וגם עם כאלו שמעולם לא ראיתי או הצלחתי להתקרב אליהם...


מעניין לראות שהרבה מנהיגים רוחניים בילו פרקי זמן משמעותיים לבד במדבר (משה, מוחמד, ישו ושות'...) וגם, כמעט בכל הזרמים  הרוחניים שנתקלתי בהם, מכילים תרגול שכולל בתוכו זמן משמעותי של התבודדות בטבע. 

אני לא בהכרח יודע להסביר מה בדיוק קורה שם. אבל ברור לי מאוד, אחרי אי אילו התנסויות שלי, שהזמן הזה מאפשר איזשהו שקט תודעתי שמאפשר לראות את החיים, על שלל רובדיהם, בצורה הרבה יותר נקייה ובהירה.


הכוונה היא להרגיש את העוצמה של לבד, להיות בנוכחות, לפתוח את חושינו, להקשיב לקולות, להתבונן במראות המרהיבים שהמדבר מספק, ליצור מערכות יחסים עם בעלי החיים שיגיעו לבקר, להתמסר לכוכבים, לנשום עם הרוח, להקשיב ללב, ללא ציפיות או כוונות, הקשבה פתוחה, כמו המדבר.

 התבוננות מתמדת פנימה, החוצה ושוב פנימה.

אין הכוונה לוויז'ן קווסט או לכל התמודדות פיזית אחרת או הימנעות ממים או מזון  מרחב התנועה, וכו', יש לי כבוד עמוק לתרגולים עתיקים אלו, והלכתי בדרך זו שנים רבות, אבל לא זו הכוונה כאן. יש בארץ ובעולם אנשים נפלאים שמציעים אפשרויות כאלו, בהם שניים מהאנשים שליוו את תהליכי הצמחיה שלי: תומר פיין ועופר ישראלי.

האזור בו נהיה הוא אזור נחל פארן, במקום מרוחק ונקי כמעט לחלוטין מפעילות אנושית. האזור שוקק חיים באופן מאוד מיוחד, עם כמות ומגוון צומח עשירים וחריגים לאזור שומם זה, שמביאים אליהם כמות עשירה ומפתיעה במיוחד של יצורי המדבר: מדברונים, שחורי זנב, זנבנים, צבאים, פראים, שועלי, ראמים, בולבולים, עפרונים, שנוניות, חומטים, שחאוריות, קוצנים, זאבים, גרבילים, עורבים חומי-עורף, צבועים ועוד ועוד ועוד שפע משמח במיוחד!

זכיתי לשהות באזור פעמיים פרק זמן של מחזור ירח שלם והמפגשים המשמחים עם בעלי החיים לא הפסיקו להפתיע!


השבוע יתקיים בין ה-6 ל-12 בפברואר 2022 כאשר הכוונה היא שמתוכו כל משתתפ.ת ישהו 5 ימים ו-4 לילות לבד.

כל משתתפ/ת יבחר בעצמו את האזור בו יבלה את הזמן לבד עם כוונה שהמרחקים בין המשתתפים יהיו כאלו שמאפשרים אינטימיות לכל אחד/ת אבל גם במרחק סביר מהאחרים, כאשר במחנה יש כל הזמן נוכחות שלי או של תומכ.ת.

לפני היציאה להתבודדות נבלה ביחד היממה הראשונה, נכיר אחד את השניה ואת האזור, נשתף בפחדים ובייחולים.

בסיום ההתבודדות נשהה ביחד את יממה האחרונה, נשתף חוויות, נקשיב לסיפורים ונכין את עצמנו ביחד לחזרה.

"אני לא הולך לחפש את אלוהים

אני הולך לבקש מפגש 

עם שחור-זנב חופשי

צביה חדת חושים

לטאה קלת תנועה

חרדון סובלני

ארנבת עדינה

בהם אבקש לפגוש את האלוהי"

ניפגש ביום ראשון ה-6 בפברואר בשעה 11:00 באזור נאות סמדר, נסיים בשעה 13:00 ביום שבת ה-12 בפברואר.

הכוונה היא לקבוצה של 12 א.נשים.

בשלב זה ההרשמה פתוחה רק לבוגרי קורסים שנתיים שלנו (שפת הציפורים, שפת הפרא, שמונת המגינים, וציור בר). ההשתתפות תהיה על בסיס תרומה + השתתפות בעלויות המזון ומנהלה.

לשאלות מוזמנים ליצור איתי קשר בנייד או במייל

אורי

קצת תמונות שצילמתי באזור