בוקר של ציור ציפורים 

בוקר קייצי של הקשבה לציפורים וציורן ביער האלונים בטבעון
מוזמנים לקפה של בוקר עם השכנות שלכם - הציפורים.
ימי שישי ושבת | יולי 2021 | שעות 7:30-11:00 |בהנחיית נטע קומורניק ואפרת תורן
אין צורך להגיע אם ידע מקדים בציור או בציפורים, לב פתוח יספיק.
נפגש בימי שישי ושבת במהלך חודש יולי לסדנאות חד פעמיות של כשלוש שעות. נתנסה ונכיר מחדש את העולם הפראי הסובב אותנו (בכל רגע. גם עכשיו. ראיתם?) בעזרת מורותינו בעלות הכנף.
בבקרים אלו נתחיל להכיר את שפת הציפורים, נלמד להקשיב ולהתיידד עם השפה והמסרים שהן  מעבירות ונתרגל התבוננות וציור נוף וציפורים בצבע. 
תאריכי הסדנאות: שישי 16.7.21 | שישי 23.7.21 (ההרשמה מלאה) | שבת 24.7.21
*שימו לב, מספר המקומות מוגבל!
התשלום הוא בנדיבות הלב ועל פי יכולתכם בביט למספר: 052-8224921 או במזומן בסדנה.

 

סדנאות הבוקר הן בחינם וניתנות באהבה

ומתוך רצון עמוק להפיץ את הידע יקר הערך של שפת הציפורים.
נשמח אם תרצה/י על פי מידת יכולתך לתרום ולתמוך באירועים הבאים שלנו.

​ניתן לתרום לאירוע באמצאות אפליקציית "ביט" למספר: 052-8224921 או בסדנה במקום.


לכל שאלה ועניין מוזמנים לפנות אלינו דרך - צור קשר - באתר שפת הציפורים

 ההרשמה לקורס השנתי של ציור-בר בעיצומה! מוזמנים להציץ...

DSC_0310.JPG
IMG-20201226-WA0013.jpg
סדנא 7.jpg
תפריט קיץ 21.jpg

הרצאות

אנו מציעים 3 הרצאות שונות:
שפת הציפורים - הן מדברות גם עלי?

ציפורים ובעלי חיים מתקשרים באמצעות שפה משותפת. התקשורת וקריאות האזהרה עוזרות להן להימנע מסכנות, לאתר מזורות מזון ועוד... למעשה, גם אנחנו בני האדם "מתוכנתים" להבין את השפה הזו. במשך מאות אלפי שנים היו אבות אבותינו תלויים במיומנות זו כדי לשרוד מכיוון שגם הם, כמו הציפורים, היו צריכים להיות במודעות גדולה כלפי הטורפים שלהם ולמצוא מקורות מזון.

 

שגרת החיים בעידן המודרני והשהות הממושכת במבנים סגורים מעצימים את הניתוק מהטבע, מהעצמי ומהאחר. שפת הציפורים מעניקה חיבור עמוק, ישיר ומלא לסביבה החיצונית ולסביבה הפנימית. תרגול של הקשבה לציפורים מעצימה אמפתיה, חמלה ורגישות לעצמי ולאחר, ומשכללת את יכולת ההקשבה והמודעות. שפת הציפורים היא כלי עוצמתי לחיבור בין האדם לסביבתו. היא מאפשרת  הבנת "המסר", או "הגלים" שאנו שולחים באופן מתמיד לסביבה בהתנהגות ובשפת הגוף שלנו, הציפורים תמיד תספרנה מה אנחנו משדרים לסביבתנו.

משך ההרצאה 90 דק'

מסע אל אנשי הנארו של הקלהרי

אנשי הנארו  (אחת מקבוצות הבושמנים) חיים במדבר הקלהרי מאז שחר המין האנושי. העדר עניין של האדם הלבן בחבל הארץ  מרוחק זה הביא להשתמרות תרבות עתיקה  והרמונית של אנשים אלו כציידים-לקטים, גם ימינו. איך נראית תרבות כשהיא נקייה מאגו או צורך בבעלות או מרצון בשליטה?

החיים על חולות המדבר, כחלק בלתי נפרד ממארג החיים, הפכו אנשים אלו למוכשרים ביותר במספר רב של מיומנויות ויכולות מופלאות כמו גששות, שפת הציפורים, ציד בכלים פרימיטיביים, ליקוט מזון, ריפוי ממצב טראנס ועוד...

במרץ 2016 זכיתי לחיות לצד התרבות העתיקה הזו ולחוות מקרוב מהו חיבור ישיר ועמוק בין בני אדם לטבע, חיבור שקשה להסבירו במילים אבל אולי התמונות יעזרו מעט....

משך ההרצאה 90 דק'

בחזרה לאדמה - מסע אישי לחזרה אל תקופת האבן

סיפור על הגשמת חלום ילדות של רבים מאיתנו: לחיות כחלק מהאדמה, באמת, כמו מוגלי מספר הג'ונגל... בשנת 2012 נסעתי לצפון אמריקה ביחד עם עוד קבוצה קטנה של אנשים בכדי לחיות את החיים כאנשים קדמונים. אחרי הכנות של כחצי שנה יצאנו למסע של חודש אל ההרים הגבוהים כאשר כל הציוד שאיתנו הוא יציר ידינו והגיע אלינו ישירות מהאדמה, ללא מתכות, פלסטיק או אריג. התמונות מספרות הכל.

משך ההרצאה 90 דק'